صفحه اصلی گالری مقالات فرم استخدام نظرسنجی اخبار تالار گفتگو تماس با ما درباره ما
امروز : چهارشنبه ، 26 مرداد 1401        ساعت :
ورود به سیستم جوابدهی آنلاین
 

نام کاربری :
رمز ورود :

کانال اطلاع رسانی
اینستاگرام آزمایشگاه

آزمایش بررسی قارچ سطحی

نمونه گیری قارچی

نمونه گیری قارچی جهت تشخیص بیماری های قارچی انجام می شود و اغلب افراد با انجام این نمونه گیری می توانند به راحتی بیماری های قارچی را تشخیص دهند و اقدام به درمان این بیماری نمایند.
برای تشخیص بیماری های قارچی روشهای مختلفی وجود دارد. مهمترین رکن در این نمونه گیری آمادگی ناحیه ی درگیر به قارچ است. ناحیه ی مشکوک به وجود قارچ حداقل باید 72 ساعت دور از آب قرار گیرد. به طور مثال اگر انگشت فردی درگیر این بیماری قارچی است تا سه روز نباید با آب در تماس باشد.
فرد بیمار بعد از مراجعه به مطب و ویزیت توسط متخصص پوست در صورت صلاح دید پزشک معالج جهت انجام آزمایش باید به آزمایشگاه مراجعه کند. ( متاسفانه بسیاری از آزمایشگاه ها مدت زمان 72 ساعت را رعایت نمی کنند.)
بعد از پذیرش فرد مراجعه کننده در اتاق نمونه گیری، فرد نمونه گیر با توجه به ناحیه ی درگیر به قارچ پوستی با استفاده از تیغ جراحی و دیگر ابزارهای آزمایشگاهی ناحیه ای که مشکوک به وجود قارچ است را با حساسیت تراشیده ( بدون درد و سوزش ) و نمونه سلول های سطحی آن ناحیه را درون پلیت مخصوص جمع آوری کرده و برای انجام پروسه ی آزمایش تخصصی وجه فنی می برد. استفاده از هر نوع کرم یا پماد و ... در ناحیه ی مشکوک به وجود قارچ قبل از دادن نمونه اکیدا ممنوع است و ممکن است کیفیت جواب آزمایش را تحت شعاع قرار دهد. معمولا جواب آزمایش یک روزه آماده خواهد بود.